Опубліковано на Рада підприємців при КМУ (http://ck.radakmu.org.ua)
Головна → Які зміни очікувати бізнесу в застосуванні РРО?

10.09.2019 15:07
Які зміни очікувати бізнесу в застосуванні РРО? Які зміни очікувати бізнесу в застосуванні РРО?

У Верховній Раді України зареєстровані законопроекти:

– № 1053 “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг.

– № 1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

 

Олег Гетман, економіст, координатор економічних груп Економічної експертної платформи, прокоментував: «Нарешті два важливих законопроекти, над якими народні депутати, експерти, представники білого бізнесу, фахівці Мінфіну та інші стейкхолдери працювали більше року – РРО третього покоління та стимулювання покупця отримувати фіскальний чек (там, де це передбачено законодавством) – вже у Парламенті.

Це суттєве спрощення та здешевлення для бізнесу реєстрації розрахункових операцій, зацікавленість покупців отримувати фіскальний чек, вирівнювання конкурентних умов при реалізації ризикових категорій товарів.

До другого читання необхідні невеличкі правки, але в цілому проект реалізує головну мету.

Зрозуміло, що ті, хто працюють із порушеннями законодавства та не видають фіскальні чеки там, де це передбачено поточним законодавством, будуть незадоволені запропонованими змінами і народним депутатам ще доведеться витримати певний тиск, але сподіваємось, що проект невдовзі буде прийнято у якості Закону та роботу з детінізації значних секторів економіки буде розпочато.

Важливо, щоб реформа Державної Податкової Служби (ДПС) встигла вийти на фінішний етап на той час, коли запрацюють ці зміни».

 

Президент Всеукраїнської Професійної Асоціації Підприємців Борис Емельдеш зауважив: «У ТОП-10 пріоритетів бізнесу Національної адвокасі-кампанії бізнесу в пункті 4 йдеться про підняття межі щодо оборотів для ФОП 1, 2 ,3 групи і в 3-му пункті – про зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці. Ні в якому разі не можна до впровадження законодавства, що вирішить ці дві проблеми, розглядати такі законопроекти, як № 1073 від 29.08.2019».

Джерело: https://platforma-msb.org/yaki-zminy-ochikuvaty-biznesu-v-zastosuvanni-rro/

©Рада підприємців при КМУ. При використанні материалів сайту посилання на РП при КМУ обов'язкове.
Джерело URL: http://ck.radakmu.org.ua/view/6246